5 lielākās kļūdas, ierakstot dziesmas mājas studijā

Arvien biežāk mūziķi izvēlas savus ierakstus izveidot mājas ierakstu studijās. Viņi atsakās no profesionālo ierakstu studiju sniegtā pakalpojuma un piedāvātā laika, jo tas maksā lielas finanses, kuras, iespējams, var neatmaksāties. Tomēr, jāatceras, ka par iemaksāto naudu pretī saņemam kvalitatīvu mūzikas singlu ar labiem efektiem, pilnīgu akustiku un profesionāla aprīkojumu. Mājas ieraksta studijas neietver sevī luksusa telpas un plaši aprīkotas iekārtas, taču, tas nenozīmē, ka nevari veidot augstas kvalitātes dziesmas. Lai mājās ierakstītu dziesmas, nepieciešamas iepriekšējās zināšanas, kas nemaz nav tik viegli iegūstamas. Tāpēc cilvēki mēdz pieļaut daudz kļūdas, cenšoties izvairīties no profesionālās ierakstu studijas. Nosaukšu piecas populārākās kļūdas, ko pieļauj cilvēki, kas paši ieraksta mājās dziesmas.

Pārāk daudz efekti
Izplatīta kļūda, ko mūziķi pieļauj, ierakstot mājas apstākļos dziesmas, ka tās ir ne pārāk kvalitatīvas, tāpēc, lai būtu klausāmas – tiek pielietoti daudz un dažādi efekti, piemēram, mcredit.mx. Efekti tiek izmantoti, lai kompensētu kvalitātes trūkumu un novērstu dziesmas “plakanumu”. Ir jāapzinās, cik daudz efektus vajag izmantot, lai dziesma neizklausās pārāk mākslīga. Ierakstu veikšanā nepieciešams izmantot pēc iespējas mazāk efektus, veidojot tīrāku skaņu, un tikai veicot pēdējās izmaiņas un papildinājumus iekļaut nelielus uzlabojumus.

Lēti kabeļi
Tavs ieraksts būs tik labs, cik labi būs savienota ierakstu platforma. Tas attiecas uz visiem aspektiem, kas saistās ar kabeļu iegādi. Ar kabeļiem tiek savienoti kopā mikrofoni, mūzikas instrumenti un ierakstu kodolierīces kopā ar savu datoru. Katrs kabelis, ko izmanto savā ierakstīšanas procesā, pārvadā signālus, tāpēc lēti kabeļi nevar nodrošināt kvalitatīvo audio ierakstu. Lētiem kabeļiem skaņas mēdz sajaukties un var rasties nevēlami traucējumi. Protams, šobrīd nav nepieciešams doties un iegādāties kabeli no zelta, taču jāuzmanās no vietas, kur grasies to pirkt. Mēģini izvairīties no lielām izpārdošanām, jo labākajām precēm reti kad tiek piešķirtas maksimāli lielas atlaides. Bieži vien preču atlaide tiek noteikta pēc tās noieta – ja neviens viņu nepirks un neuzskatīs par labu kabeli, tam tiks uzlikta liela atlaide, lai būtu realizācija.

Viena skaļruņa komplekta izmantošana
Tas ir īpaši svarīgi, nepieļaut šādu kļūdu, ja vēlies ierakstīt smagāku mūziku, nekā standarta kantrī vai popu. Piemēram, hip hop dziedātājiem nepieciešamas sarežģītākas iekārtas. Iepriekš ir jāpārbauda uz dažādiem atsevišķiem skaļruņiem un jāpārliecinās vai balss nav pārāk vāja un nospiedoša. Tev nepieciešams savu ierakstu pārbaudīt no dažādiem izvades objektiem, jo cilvēki, kuri klausīsies tavu mūziku, vēlēsies to darīt gan no datora skaļruņiem, gan telefona austiņās, gan magnetafona iekārtā.

Kluss ieraksts
Šī kļūda var maksāt lielu cenu, ja to aizmirsīsi. Ieejas signālam ir jābūt pietiekoši skaļam, cik vien to ir iespējams maksimāli dabūt. Taču kluss ieraksts var būt arī tāpēc, ka ir slikti kabeļi un ierakstam papildus nāk traucējoši trokšņi (haga clic aquí), kas var izkropļot skaņu. Iemesls šai kļūdai ir pavisam vienkāršs – vienmēr ierakstu var padarīt klusāku, un tad neizbojās gala skaņu, taču, ja tas ir kluss, un vēlaties pagriezt skaļāk, trokšņi arī palielinās un gala produkts nav lietojams.

Nenoskaņoti instrumenti
tas ir īpaši svarīgi tiem mūziķiem, kuri izmanto stīgu instrumentus savos ierakstos. Ja esi nolēmis ierakstīt savu mūziku, tad pārliecinies, ka instrumenta stīgas ir jaunas un pareizi noskaņotas. Noskaņotas stīgas dos vairāk tīras skaņas, kuras pretējā gadījumā profesionāli mūziķi uzreiz atpazīs. Mūzikas instrumenta daļai, kur atrodas stīgas ir jābūt perfekti iztaisnotai, lai rastos īstās skaņas.