Bungošanas priekšrocības

Ikviens, kurš noskatījies kādu bungošanas profesionāli varētu pie sevis domāt “Cik tas ir forši! Es arī gribētu tā spēlēt!” Es domāju, kurš gan nevēlētos spēlēt bungas kā īsta rokzvaigzne? Taču bungas tā nav tikai skaļa uzstāšanās koncerta laikā, tā arī ir kultūra, kas kalpo reliģiskiem rituāliem, ceremonijās, sporta pasākumos, kā arī vien no veidiem, kā varētu sazināties savā starpā. Šamaņi jau no seniem laikiem izmanto bungas kā līdzekli, lai panāktu transa stāvokli un varētu savienoties ar gariem. Bungošana tiek izmantota kā īpaša terapijas sastāvdaļa jau kopš seniem laikiem.

Šodien, papildus kardio treniņam, pētījumi liecina, ka bungošanai ir pozitīva ietekme uz cilvēka veselību un prestamos rapidos. Bungošana var vicināt fizisko un emocionālo dziedināšanu, palielināt imūnsistēmu un ražot lielu devu laimes hormonu, kā arī attīsta prātu un padara cilvēku gudrāku.

Bungošana ir lielisks vingrinājums, kas attīsta smadzenes un padara cilvēku gudrāku. Bungu skaņas spēj piekļūt visām smadzenes daļām. Pētījumi liecina, ka enerģijas ritms sinhronizē gan labo gan kreiso smadzeņu puslodes daļu. Šo iemeslu dēļ terapeiti bungas izmanto kā spēcīgu instrumentu, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem ir uzmanības deficīta sindroms, izcietuši insultu, vai kuriem ir neiroloģiska slimība, piemēram, Parkinsona sindroms. Bungas ļauj savienoties alfa un beta viļņiem smadzenēs. Alfa viļņi var radīt labsajūtu, labklājību un pat eiforiju, kas palīdz cilvēkiem, kuri cieš no garīgām slimībām, piemēram, depresiju.

Vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēkam ir nepieciešams spēlēt bungas vai klausīties bungu skaņās ir cīņa ar tādām slimībām un apstākļiem kā: stress, nogurums, trauksme, hipertensija, astma, hroniskas sāpes, artrīts, garīgas slimības, atkarības un pat vēzis.

Kāpēc bungošana ir tik nepieciešama:

1. Tā liek cilvēkam justies laimīgam. Piedaloties bungošanas aplī vai veicot sirds bungošanas nodarbību, tu redzēsi, cik laimīgs paliec. Bungošana izdala endorfīnus, kas ir cieši saistīti ar vispārējām eiforijas sajūtām.
2. Tā izraisa dziļu relaksāciju. Tika veikts pētījums, kā bungošanas klausīšanās varēja samazināt stresa hormonus asinīs. Tie bija krietni maz’\ak tiem cilvēkiem, kuri stundu no vietas klausījās bungu skaņas un prestamos personales en linea.
3. Palīdz kontrolēt hroniskas sāpes. Bungošana noteikti var kalpot kā uzmanības novēršana un aizmiršanās no sāpēm. Tāpat arī endorfīni lieliski darbojas kā pretsāpju līdzekļi.
4. Nostiprina imūnsistēmu. Pētījumi liecina, ka bungotāju aprindās visiem mūziķiem ir paaugstināta imūnsistēma (ja vien nav citi ārējie faktori kā alkohols). Pētījumā tika pierādīts, ka bungošana faktiski palielina T-šūnas organismā, kas palīdz cīnīties ar vēzi, kā arī vīrusiem un AIDS.
5. Pietuvina ķermeni un prātu ar dabas pasauli. Grieķu izcelsmes vārds “ritms” nozīmē “plūsma”, tieši to bungošana arī dara. Tā ļauj dzīves ritmam plūst, sajūtot piesitienus.
6. Palīdz atbrīvoties no negatīvām sajūtām. Pats bungošanas process var kalpot kā pašizpausmes veids. Tu vari burtiski izspēlēt savas sajūtas, tādējādi arī atbrīvot visas negatīvās emocijas ar pāris spēcīgākiem sitieniem pa šķīvjiem. Bungošana faktiski tiek izmantota arī ārstnieciskā veidā, cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no dažādām lietām, tādējādi atbrīvojoties no emocijām.

Bungošana ir lielisks hobijs, ar kuru var nodarboties ikviens cilvēks. Tas neprasa nekādas papildus fiziskās spējas vai specializētu talantu. Tas neprasa no māksliniekiem apzināties visu nošu grāmatu un izprast mūzikas teoriju. Bungošana ir vienkāršs modelis, kas ir arī universāla valoda. Lai tu būtu bungu pavēlnieks, nav jādomā par dzimumu, rasi, prestamos sin buro, vecumu, pilsonību, politiskiem vai reliģiskiem uzskatiem – svarīgi ir tas, kādu ritmu spēlēsi. Patiesībā, gandrīz katrai kultūrai uz Zemes ir sava veida bungošanas tradīcijas.