Ģitāras pavēlnieks

Vai tu vienmēr esi apbrīnojis tādas ģitāras leģendas kā Edijs van Halens, Rendijs Rods, Džimijs Peidžs un citus slavenus māksliniekus? Vai esi vēlējies spēlēt tikpat labi kā viņi? Ir tikai viens veids kā to izdarīt – iemācīties spēlēt ģitāru kā īstam mūzikas pavēlniekam. Tas nebūs viegli, taču, ar lielu apņēmību var paveikt lielas lietas.

Lai iemācītos spēlēt ģitāru, nav svarīgi cik tev ir gadi. Tas, ka daudzi mākslinieki ir paņēmuši rokās savu pirmo ģitāru jau pusaudža vecumā, nenozīmē, ka jebkādā vecumā nav iespēja nokļūt līdz augsta ranga mūziķim. Nekas nav par vēlu sākt kaut ko mācīties, jo galvenais ir – sākt vispār. Lai arī cik grūti būtu iemācīties, atceries, ka arī staigāt bija grūti mācīties. Taču ar neatlaidību mēs to panācām. Pieņem jebkādu motivāciju, kas palīdzētu tev noturēties uz mācīšanās nots.

Nevari sākumā atļauties skaistu ģitāru? Lai mācītos, pirmo ģitāru vari nopirkt lētāku. Tev ir nepieciešams aprast ar pašu ģitāru un iemācīties akordus. Un tad, kad sāksi uzstāties un spēlēt profesionālā līmenī, varēsi iegādāties daudz skaistāku un modernāku instrumentu.

Praktizējies tik daudz, kamēr pirksti paliek nejūtīgi. Edijs van Halens savā laikā, mācoties ģitāras spēli staigāja pa māju, piesprādzējis sev ģitāru visur līdzi. Kamēr viņa draugi gāja uz dažādām ballītēm, viņš sēdēja savā dīvānā un mācījās ģitāru. Vai esi gatavs uz ko tādu arī savā dzīvē? Pieņem savas prioritātes, un, ja ģitāras mācīšanās ir pirmajā vietā, tad tikai ej uz to.

Turies apkārt cilvēkiem, kas spēlē citus mūzikas instrumentus. Kas zina, iespējams pēc kāda laika varēsi izveidot lielisku mūzikas grupu. Spēlē kopā ar citiem ģitāras mācekļiem, jo kopā vienmēr var vieglāk iemācīties. Ir zināmi pierādījumi, ka mācoties kopā ar kādu, spēli var iemācīties pāris mēnešu laikā, salīdzinājumā ar gadiem, ko vari pavadīt mācoties vienatnē. Tu pat vari mēģināt uzstāties kopā ar dažādiem māksliniekiem.

Tev obligāti nav jāiet uz nodarbībām pie paša labākā instruktora vai jāiegādājas augstas kvalitātes iekārtas. Galvenais, kam ir jāpiemīt ir koncentrēšanās spējām. Necenties visu sasteigt, mācies lēnām un apgūsti katru soli līdz galam. Ja tev ir gadījies satikt kādu mūziķi, nebaidies pajautāt, lai viņš parāda kādu tehniku. Iemācies savu elku izpildītos skaņdarbus, un tu iegūsi sev pārliecību, ka, ja viņš to izpilda, tu arī to spēj.

Praktiski visi slavenie mūziķi ir sākuši savas spēles prasmes ar klasiskās mūzikas izpēti, tāpēc dari arī tu. Tā varētu šķist pavisam cita pasaule, kurā gribi iedomāties sevi spēlējam, taču būtiskākās ģitāras pamatprasmes iet tieši caur klasisko mūziku (tāpat kā klavieru spēlei). Iemācies izlasīt mūziku no notīm. Iemācīties atsevišķus akordus ir viena lieta, tomēr izprast visas dziesmas stratēģiju ir daudz sarežģīt. Tev ir jāatpazīst akordi un jāiemācās to apzīmējumi un nošu raksti.

Kad esi izstudējis visas zināšanas, tu vari sākt izmantot ģitāras spēles brīvību. Tu izjutīsi, ka mūzika ir tavās asinīs, un mācēsi pārliecināt par to arī savus klausītājus. Visas dziesmas spēlē ar emocijām, ieliec tajā savu attieksmi. Attieksmi pret mūziku var redzēt arī pēc sejas vaibstiem, tāpēc nostājies pret spoguli un novērtē, kā tu izskaties ar ģitāru rokās. Ja esi pārāk saspringts un neizraisi nekādas emocijas, kā vien nervozitāti, tu nespēsi atbrīvoties arī tad, kad tevī klausīsies daudz cilvēki. Mūzika ir viena no komunikācijas formām, ar kurām vari paust savu attieksmi pret pilnīgi jebkādu lietu. Arī tu vari kļūt par ģitāristu, kuru klausoties aizraujas elpa.