Iemesli, lai mācītos spēlēt bungas

Mūzikai ir pārsteidzošas spējas, kas liek justies brīvāk, vairāk uzlādētam un enerģiskākam. Tā dod lielu brīvības sajūtu, kuru nekas cits nespēj aizvietot. Ne tikai liriskais izpildījums, ģitāras solo un izskatīgs dziedātājs sniedz vēlmi klausīties mūziku, bet arī bungas konstruē emocionālo reakciju. Bungas nosaka dziesmas tempu un ritmu. Bungu ritmus var saklausīt gandrīz ikvienā mūzikas žanrā, sākot ar Āfrikas cilšu dziesmām līdz klasiskai popa mūzikai.

Bungu mūzikai ir pozitīva ietekme uz cilvēku. Tā novērš depresiju, skumjas, uzvedības problēmas, kā arī uzlabo koordinācijas spējas. Šie, un vēl citi ir iemesli ir svarīgi, kad centies izlemt, vai bungu spēle būs īstā nodarbošanās, ko apgūt.

Lieliska laika pavadīšana
Spēlēt bungas ir patiešām jautra nodarbošanās. Vienalga, vai tu spēlē tās kā īsts profesionālis, vai tikai tikko esi sācis mācīties – tas ir interesanti un noderīgi. Tu vari spēlēt dažādos ritmos un kopā ar citiem mūzikas instrumentiem. Bungas var spēlēt ikviens – pat zīdainis var izveidot skaistas skaņas, izmantojot bungas.

Koordinācijas uzlabošana
Daudzi mākslinieki un profesionāļi apgalvo, ka bungošana prasa lielāku koordināciju, nekā jebkurš cits mūzikas instruments. Tev ir nepieciešams koncentrēties uz vienu sišanas ritmu ar vienu roku, un pavisam citu ritmu ar otru roku. Un tas viss ir paveicams vienā un tajā pašā laikā. Izklausās sarežģīti, vai ne? Tā tas arī ir, tāpēc, iemācoties spēlēt bungas, tu pilnveido savas koordinācijas spējas kopumā.

Paaugstināta imūnsistēma
Bungas tiek izmantotas kā dziedējošs rituāls jau gadsimtiem ilgi visās pasaules kultūrās. Šobrīd zinātniskie dati ir ierobežoti, jo vēl nav izpētīts, vai patiešām reāli bungošana palīdz izdziedēt cilvēkus. Tas vēl ir liels noslēpums. Taču zinātnieki ir pierādījuši, ka bungošana palielina darba aktivitāti un spēlē lielu lomu veselīgas imūnsistēmas uzlabošanā.

Veicina zināšanas
Viens no stimuliem sākt bungu spēli – pētījumi liecina, ka bungošana var palielināt cilvēka IQ līmeni. Viņi daudz labāk risina problēmas un ir vairāk savienoti ar dabu nekā visi pārējie. Bundziniekiem ir spēja iekļūt dabas ritmiskajā modelī saistībā ar visiem elementiem jebkur pasaulē.

Tu jūties kā rokzvaigzne
Protams, solists vai ģitārists varētu būt slaveni, taču nevar noliegt, ka bundzinieki ir patiesi rokzvaigznes ar spēju nozagt visu šovu un pievērst miljoniem uzmanību ar savu solo uznācienu. Solo bungu izpildījums ir tas, ko klausītāji apbrīno visvairāk.

Attīsta radošās prasmes
Ja tu mācīsies spēlēt bungas, tas mudinās būt radošam skaņas, ritma un kustību ziņā. Bungas rada brīvību, jo ritms pārņem visu ķermeni. Kad būsi iemācījies spēlēt, tu vari iedvesmot jaunradi, un skatīties, kā viņi pēc tam eksperimentē ar ritmiem.

Attīsta sociālās prasmes
Protams, tu vari mācīties tikai solo izpildījumus, bet parasti, kad bērni mācās spēlēt kādu mūzikas instrumentu, viņi ne tikai komunicē ar pasniedzēju, bet arī ar citiem bērniem. Darbs grupas vidē ir lieliska iespēja socializēties un uzlabot saskarsmes prasmes. Iemācīties strādāt un darboties grupā, sniedz lieliskas iemaņas vēlāk, sadarbojoties, piemēram, ar darba kolēģiem.

Lielisks sporta veids
Bundzinieki trenē ķermeņa augšdaļu, kas atbalsojas arī zemākajos ķermeņa muskuļos. Sišana pa bungām ir ļoti enerģiska un tā sadedzina kalorijas. Stundu gara bungošanas sesija var sadedzināt vairāk nekā 200 kalorijas. Un tas ir viens no iemesliem, kāpēc rokzvaigznes ir tik labā formā.

Bungošana samazina stresu
Tā nav tikai nejaušība, ka izjūti stresa un satraukuma līmeni samazinātu, kas dzirdi vai pats izpildi noteiktu mūziku. Bungošanai ir pozitīva psiholoģiska ietekme. Ritms, kas ir konkrēts bungu izpildīšanas akts, samazina stresa hormonus, piemēram, kortizolu. Bungošana sniedz enerģiju un palīdz “nolaist tvaiku”, iegūstot tikai veselīgu noskaņojumu.