Kas nepieciešams, lai izveidotu mājas ierakstu studiju?

Izveidot mājas ierakstu studiju ir liels projekts. Tas prasa plānošanu, sagatavošanos un informāciju izskatīšanu. Daudzi cilvēki tomēr uzskata, ka tas ir pavisam vienkārši, un izveidot šādu ierakstu studiju ir kā gabaliņš no kūkas. Viss, kas nepieciešams, lai ierakstītu savas dziesmas ir dažas pamata lietas. Izskati visas nepieciešamās lietas, un uzsāc savu mūzikas ierakstīšanu jau pavisam drīz.

Sāc ar pašu vienkāršāko. Tas ir ļoti vēlams, jo, kā jebkurš jauns hobijs – tas var neizdoties, tu jutīsies nomākts un visticamāk atmetīsi ar roku. Laiks un nauda, ko būsi iztērējis, lai izveidotu patiešām profesionālu studijas atveidojumu būs nelietderīgs, ja atmetīsi visam ar roku. Tāpēc, lai izvairītos no šāda likteņa, saglabā to visu pēc iespējas vienkāršāk.

Cik lēti skaitās “pārāk lēti”? Tā kā mājas mūzikas ierakstīšana var sanākt ļoti dārgs process, daudzi mākslinieki meklē iespējamos variantus, kā ierakstīt lētāk. Un tas ir labs veids, līdz brīdim, kad jau ir pārāk lēti. Tehniski ierakstu studiju iespējams izveidot, patērējot ne mazāk kā 500 – 600 eiro. Nav daudz sfēras, kur šīs izmaksas samazināt, bet zini, ja viss komplekts tev izmaksā vien tikai 150 eiro (2018. gada inflācijas dati), tad kaut kas nebūs līdz galam pareizi.

Dators

Tev ir nepieciešams pēc iespējas labāks dators, kurš nav lēns un pārpildīts ar daudz informāciju. Sākumā, neatkarīgi no budžeta, vari izmantot to, kas tev jau ir tagad. Tad, kad sāksi ar to nodarboties profesionāli, jutīsi, ka vislabākais variants ir atvēlēt vienu labu un jaunu datoru tieši šīm vajadzībām. Viens no klasiskajiem piemēriem, kuru varētu iegādāties mūzikas skaņu ierakstīšanai ir Macbook Pro.

Mikrofoni

Sākumā nepieciešams viens, vai vēl labāk divi mikrofoni. Tie ir jāizvēlas atkarīgi no tā, kādus instrumentus plāno izmantot ieraksta veikšanai. Tā kā lielākā daļa cilvēku sāk vienkārši ar vokāla ierakstīšanu, var būt pieļaujams viens klasisks vokālais mikrofons.

Rode NT1A – mikrofons, paredzēts vokāla ierakstīšanai

  • AKG P170 – labi ieraksta augstas frekvences mūzikas instrumentu skaņas, piemēram, akustisko ģitāru, klavieres, vai sitamos šķīvjus.
  • Shure SM57– Šis mikrofons ir ideāls variants bungu un elektrisko ģitāru pastiprināšanai.
  • AKG D112 – Paredzēts basģitāras, bungu un citu zemu frekvenču instrumentiem kas ražoti Zviedrijā

Vēlāk, ja mūzikas ierakstīšanai pievērsīsies pavisam nopietni, tavā īpašumā būs ne tikai šie četri, bet kopumā vismaz 10 dažādi mikrofoni, katrs ar citām īpašībām.

Austiņas

Sākumā, kas ir nepieciešams, ir viens pāris austiņas. Nav noslēpums, ka pašā sākumā mūziķi vieni paši ieraksta savās studijās dziesmas. Studijas vajadzībām, piedāvājumā ir divi specifiski austiņu dizaini, kas ir uzskatāmi kā standarti:

1. Slēgtās austiņas, kas piedāvā optimālu izolāciju un , nerēķinot skaņas kvalitāti
2. Atvērtās austiņas, kas piedāvā optimālo skaņas kvalitāti, nerēķinot izolāciju.

Kaut arī atvērtās austiņas tiek uzskatītas par luksusu un nepieciešamību, tomēr pirmsākumiem slēgtās austiņas būs tieši laikā. Nepieciešams iegādāties arī kabeļu pagarina’tājus, jo oriģinālie kabeļi vienmēr ir pārāk īsi.

XLR kabeļi

Kad kļūsi profesionālis šajā sfērā, droši vien tev arī piederēs tonnas ar dažādiem kabeļiem, bet šobrīd paši galvenie ir trīs kabeļi: 1 garš XLR kabelis, kas ir pie mikrofona, un divi īsi kabeļi, kas savieno monitorus. Vieni no ieteicamākajiem kabeļiem, ņemot vērā, ka studiju telpa nebūtu lielāka kā 10 x 10 metri.

  • Mogami Silver XLR 25ft, kas paredzēts mikrofonam (1x)
  • Mogami Silver XLR 6ft, kas nepieciešami, lai savienotu monitorus (2x)