Labākie mikrofoni mājas ierakstu studijai

Radīt savu mūziku ir, iespējams, viens no dārgākajiem hobijiem pasaulē. Savai ierakstu studijai nepieciešamas daudz ierīces, kas sastāda lielu kopsummu. Viena no dārgākajām iekārtām ir mikrofons, kas varētu maksāt lielāko no atvēlētās summas. Ja tu meklē iespēju, lai izveidotu pienācīgu mājas ierakstu studiju, būs ļoti grūti atrast veidu, lai paliktu budžeta ietvaros, ja nevēlies, lai gala iznākumā ir neklausāma mūzika. Pastāv daudz iespējas, kā samazināt kopējās mājas ierakstu studijas izmaksas kviklån, taču mikrofonam ir jābūt ļoti labam, lai iznāktu kvalitatīva dziesma. Mikrofons ne tikai ieraksta vokālu un mūzikas instrumentu skaņas, bet arī slāpē apkārtējos trokšņus, lai skaņa būtu skaidra un plūstoša.

Vislabāk iegādāties mikrofonu kopā ar profesionālu ekspertu, kas, zinot tavas vēlmes un mērķus, palīdzēs izvēlēties labāko un ekonomiskāko. Nav vēlams pasūtīt mikrofonu internetā, pirms neesi to pārbaudījis privāti. Arī lietotu mikrofonu iegāde nav sliktākais variants, bet noteikti, ņemot līdzi ekspertu. Lietoti mikrofoni var būt tikpat labā stāvoklī kā pavisam jaunu, jo iemesls, kāpēc viņš tiek pārdots, iespējams, ir apstājusies vēlme nodarboties ar mājas dziesmu ierakstīšanu. Tas ir lielisks veids kā iegūt augstas klases mikrofonu par zemākām cenām. Vari apskatīt dažus no populārākajiem mūzikas ierakstu mikrofoniem, kurus varētu izmantot mājas ierakstu studijā.

Neumann U87
Šis ir mūsdienu vokālais mikrofons. Daudzām studijām U87 ir noklusējuma mikrofons, kas nodrošina spilgtu un mūsdienīgu skanējumu. Vokāla ieraksts nav vienīgais, ko šis mikrofons spēj darīt. Vari izmēģināt uz citiem akustiskiem avotiem, piemēram, akustiskā ģitāra, basi. Jābrīdina, ka U87 ir diezgan augsts izejas spriegums.

Electrovoice RE20
Šis mikrofons ir kā apraides standarts, bet tam ir piešķirtas daudz dažādas īpašības, ne tikai balss ierakstīšana. Ar šo mikrofonu tuvuma efekts nav problēma, jo tā dizains lieliski izveidots iesācējiem. Tas ir piemērots vokāla, bungu un basa ierakstīšanai.

Shure SM57
Shure SM57 ir labs un salīdzinoši lēts mikrofons, kas labi der visās studijās. Lai gan nav reālu pierādījumu, bet tiek runāts, ka pasaules slavenais mūziķis Lenijs Kravecs izmanto tieši šādu mikrofonu, lai ierakstītu pilnīgi visas skaņas sākot no bungām un ģitāras līdz vokālam.

Shure SM58
Populārais Shure SM58 ir dinamisks mikrofons, kuru var iegādāties ar pavisam samazinātu budžetu (pat par 100 dolāriem) (lån uden sikkerhed). Šis mikrofons ir lielisks tiem izpildītājiem, kuriem nepatīk stāvēt pie statīviem, bet gan turēt to rokā. Tas labi ieraksta skaņas arī tad, ja ģitāra nav perfekti noregulēta.

Rode NT3
Mikrofons maksā apmēram no 200 līdz 300 dolāriem, bet, ja vēlies ieguldīt naudu kvalitatīvā precē, tad šis būs labs darījums. Rode NT3 ir lielisks akustiskās ģitāras un bungu skaņu ierakstīšanai. Tā ir arī laba izvēle, ja vēlies ierakstīt vokālu.

Rode NTK
Ja vēlies izmantot to pašu vokālo mikrofonu, kas ir izmantots Nickelback ierakstu veikšanā – šis būs īstais. Šis ir viens no dārgākajiem mikrofoniem no saraksta, jo maksā apmēram 500 dolārus, taču, kā jau teicu – liels ieguldījums ir gudra rīcība nākotnē. Tas ir izturīgs pret skaļu balsi, saglabājot skaidru un augstu kvalitāti.

Behringer C1
Ja iepriekšējais mikrofons ir viens no dārgākajiem, tad šis būs no paša lētākā gala. Summa sasniedz apmēram 100 dolārus. Tas ir labs mājas ierakstu veikšanai. Visticamāk, lielākai daļai mājas ierakstu veicējiem nebūs savas speciālas akustiskas telpas, tāpēc mikrofona kvalitāte ir nepieciešama.