Mājas ierakstu studija

Lai uzsāktu savu profesionālo karjeru, nepieciešams veikt pirmos ierakstus. Ja vēl neesi gatavs doties uz profesionālo studiju un maksāt milzu naudu, lai ierakstītu savu mūziku, tad laba alternatīva ir izveidot mājās savu mazo ierakstu studiju un netērēt tik lielus līdzekļus. Taču kā jau visām lietām ir savi plusi un mīnusi, tāpēc apskatīsim visas labās un ne tik labās lietas, lai sniegtu pareizās idejas, kur ierakstīt savas dziesmas Spāņu valodā.

Mājas ierakstu studijas priekšrocības

Pirms 20 gadiem ideja par mājas ierakstu studiju nebija pat iedomājama. Laikā, kad tika izgudrota digitālā ierakstu lenta, tāpēc analogā ierakstīšana tika pārveidota uz digitālo. Tika izveidotas digitālās audio ierakstīšanas programmas, kuras varēja uzlikt uz sava personīgā datora katra mājā. Tas piešķīra dziesmu ierakstīšanai šķietami bezgalīgas iespējas, vienkārši uzklikšķinot uz pogas pārveidojot dažādus skaņas efektus un daudz citas funkcijas. Ko tas izmainīja mūsu dzīvēs? Ikviens no sava datora mājas apstākļos var ierakstīt dažādus audio ierakstus, tai skaitā savas dziesmas. Šādas programmatūras var iegādāties pa dažādām summām, protams, jo dārgāka, jo vairāk efekti un kvalitatīvāka skaņa. Ir iespēja arī lejuplādēt dažas programmas bez maksas, bet tām efekti un piedāvātās funkcijas būs ļoti limitētas.

Laiks ir nauda – tā varētu teikt par dziesmu ierakstīšanu profesionālā ierakstu studijā. Mājas ierakstu studijā šis apstāklis nedarbojas. Ierakstīšana mājas apstākļos ļauj veikt tik daudz laika, cik nepieciešams labam mūzikas ierakstam. Tas ļauj izmēģināt dažādas idejas un koncepcijas, nedomājot par laiku un naudu. Mājas studija sniedz lieliskas iespējas iegūt papildus prasmes. Tā ļauj eksperimentēt ar mikrofona izvietojumiem, skaņas uztvērējiem, dziesmas tekstu un efektiem, kā arī ar to visu kopā. Pamata ieraksta zināšanām ir jābūt arī tad, ja nedodies uz profesionālo ierakstu studijā, jo slikti apstrādātai dziesmai nebūs tāla nākotne.

Mājas ierakstu studijas mīnusi

Zināšanu trūkums var būt milzīgs trūkums, lai uzņemtos pats uz savas galvas mājas apstākļos izveidot dziesmas. Protams, var riskēt un izveidot dažus ierakstus, taču, ja vēlies veikt pilna albuma ierakstu, vislabāk to būtu darīt profesionālā studijā, strādājot kopā ar amata zinātājiem. Lai ierakstītu profesionālu singlu, kuru ir patīkami klausīties, nepieciešama augstas kvalitātes aparatūra un labas tehniskās zināšanas. Šādas zināšanas nevar iegūt vienas nakts laikā un izlasot lietošanas pamācību. Tā ir ilga prakse un teicamas mūzikas klausīšanās prasmes. Lielākā problēma šajā punktā ir tāda, ka cilvēki neapzinās to patieso “zinātni”, kas slēpjas ierakstu izveidošanā. Tā rezultātā tiek nospiesta ieraksta poga, nedaudz pārveidoti daži efekti un viņi domā, ka dziesma ir lieliska. Patiesībā, droši vien tas izklausās vēl daudz sliktāk, no profesionālā skata punkta. Tāpēc tas ir ļoti neapdomīgi un neatbildīgi pret savu skaņdarbu – strādāt ar to vienatnē un uz paša galvu.

Lai ierakstītu mājas apstākļos savu dziesmu, nepieciešamas telpas visam aprīkojumam. Vēlams, pavadošā grupa, kas spēlē kādu instrumentu, lai viss nav jāliek tikai ar speciāliem efektiem. Mūzikas instrumentu iegāde ir ļoti dārga, un, ja ir vēlme tādus iegādāties, tad jābūt drošiem un pārliecinātiem par sevi, ka mūzikas karjera netiks pabeigta pēc pirmā ieraksta. Tāpat ierakstam ir jābūt kvalitatīvam un jāpārzina skaņas izolācijas iespējas. Pilnīgi visās vietās nav vienāda skaņas plūsma, tāpēc akustikai ir jābūt ļoti labai. Visbiežāk šādai mājas studiju ierakstīšanai tiek iekārtotas un pārveidotas garāžas vai īrētas telpas kādā dzīvoklī. Vienmēr svarīgs arī ētiskais jautājums, vai tas netraucēs pārējiem kaimiņiem, un it īpaši pašiem mājiniekiem. Profesionālā ierakstu studijā ir izolētas sienas, tāpēc skaņa netiek izvadīta ārpus telpām, turpretī mājas apstākļos, lai izolētu vēl visas telpas, nepieciešami papildus līdzekļi.