Padomi, mācoties spēlēt ģitāru

Ģitāras spēle ir saklausāma gandrīz katrā mūzikas skaņdarbā, tāpēc, nenoliedzami, tas ir viens no populārākajiem mūzikas instrumentiem. Apņemšanās mācīties ģitāru var atnākt jebkurā laikā, jo nav svarīgi, vai esi jaunietis vai pieaugušais – ar lielu motivāciju ikviens var iemācīties to spēlēt. Motivācija – tai ir ļoti liela un svarīga nozīme mācīšanās procesā. Tieši motivācijas trūkums ir viens no vadošajiem iemesliem, kāpēc cilvēki atmet vēlmi spēlēt ģitāru. Izlasi šo rakstu, kurā atklāsim iemeslus, kāpēc cilvēki atmet mācīšanās procesu un kā izvairīties no šādām situācijām. Tev ir jāsaprot, ka visi reiz sāk kā iesācēji un ir jāpieliek daudz pūles, lai gala rezultātā iegūtu lielisku spēli. Attaisnojums “tas bija pārāk grūti”, patiesībā nav nekāds attaisnojums, tāpēc esi cieši motivēts un turpini iesākto!

Kāpēc cilvēki pamet ģitāras spēles mācības? Visbiežāk cilvēki uzskata to par pārāk grūtu instrumentu, bieži vien nesaredzot sevī nekādu progresu. Taču, jāsaprot, ka grūtības ir ikvienā procesā, kuru darām pirmo reizi. Un ne jau problēma ir instrumentā, ka tas ir pārāk sarežģīts, vai stīgas pārāk daudz, vai grūti noturams rokās – problēma ir pašā cilvēkā. Ģitāru var iemācīties pat jaunietis, kam ir tikai 8 gadi, neuzskatot to par grūtu. Tad kāpēc gan tu to arī nevarētu paveikt? Visbiežāk novērojams, ka tieši pieaugušie cilvēki ātri vien atmet šo vēlmi mācīties, jo neuzskata, ka viņiem ir kāds talants un ir jau pārāk veci, lai kaut ko jaunu iemācītos, kā arī viņiem nav pārāk daudz laika, lai praktizētos.

Padoms: Atceries, ka ģitāras spēlēšana paliks vieglāka tikai pēc kāda laika. Pieturies pie šīs domas, un pārciet sākuma sarežģījumus.
Vissmagākais posms, protams, ir pats sākums. Pirmās nedēļas būs sāpošas rokas, nekas neskanēs labi un neatcerēsies vairāk kā pāris elementārākos akordus. Tas ir fiziski grūts laiks, jo rokas nav pieradušas pie samērā neērtās pozīcijas. Vieglāk ir atmest šo mācīšanos, nekā saņemties un turpināt. Tu varētu domāt, ka šis ir pārāk sarežģīts instruments, un tā vietā varētu izvēlēties ko vieglāku? Viss sākumā ir grūti.

Padoms: Arī paši labākie pasaules ģitāristi ir sākuši tieši tāpat kā tu.
Visi ir sākuši tieši tāpat: bez nekādām prasmēm. Kā viņi ir kļuvuši par tik labiem mūziķiem? Tāpēc, ka veltīja daudz pūļu, lai pilnveidotu savas prasmes. Daudzi cilvēki uzskata, ka ģitāras spēlēšana ir īpašs talants, bet patiesībā tas ir talants cīņā ar savu raksturu.

Padoms: Jo vairāk laika veltīsi ģitāras mācībām, jo vieglāk un ātrāk nonāksi pie gala rezultāta.
Cilvēki mācās atsevišķos tempos – citi lēnāk, citi ātrāk. Lai noskaidrotu, cik daudz laika nepieciešams tieši tev, lai iemācītos ģitāras spēli, atbildi uz dažiem jautājumiem: Ko tu vēlētos iemācīties spēlēt? Cik tālu tu vēlies attīstīt savas prasmes? Vai tev ir kāda mūzikas teorijas izpratne? Šo jautājumu atbildes ļaus precīzāk sniegt priekšstatu, cik daudz centību ir nepieciešams pievienot, lai sasniegtu to, ko vēlies. Ir lietas un dziesmas, kuras var iemācīties spēlēt dažos mēnešos, bet solo karjeras attīstībai iespējams būs nepieciešami pāris gadi.

Padoms: Izveido savu mērķu sarakstu, ko plāno sasniegt.
Tu jutīsies daudz labāk, ja tev priekšā būs rakstisks pierādījums un jau izsvītroti pirmie sasniegtie mērķi. Tas motivēs turpināt tādā pašā garā, līdz visi mērķi būs sasniegti. Nosakot sev jaunus mērķus, tu redzēsi uzlabojumus, kādus esi veicis visā mācību procesā. Paši vienkāršākie mērķi varētu būt tādi kā nospēlēt skaņdarbu bez ieskatīšanās pierakstu burtnīcā, nospēlēt dziesmu bez apstāšanās pusceļā un daudz citi.