Piemērotākais mūzikas instruments tavam bērnam

Lielākā daļa vecāku ir tik fokusēti uz to, ka jāiemāca bērniem spēlēt kāds instruments, nemaz iepriekš neapdomājot, kurš no visiem būtu piemērotākais. Vecāki vēlas paplašināt bērna māksliniecisko redzes loku un saprast, vai viņi vispār ir ieinteresēti spēlēt kādu mūzikas instrumentu. Bieži vien bērniem slēptais talants to vien gaida, kas varēs izlauzties uz āru. Iespējams, ka tieši jūsu ģimenē aug nākošais Mocarts vai Kellija Klārksone, kas apžilbinās visus uz skatuves.

Paturot prātā budžeta iespējas un bērna vecumu, kad viņi uzsāk mācības, vecākiem ir daudz iespējas atrast īsto instrumentu, kas atbilst bērna personībai. Ja vien bērnam no dabas nebūs piešķirts kāds mākslinieciskais talants, tad jānoskaņojas ar lielu pacietību, izturību un centību pirmajā praksē. Galvenais punkts ir veicināt bērnā mīlestību pret mākslu. Pat visvairāk disciplinēts bērns negribēs mācīties instrumentu, kas viņam pašam nepatīk un liekas bezvērtīgs. Skaņai ir jābūt bērnam patīkamai, pretējā gadījumā nebūs motivācija neko spēlēt. Mīlestība uz mākslu un mūzikas instrumentu nedrīkst būs piespiesta.

Pastāv daži galvenie mūzikas instrumenti, kurus mācās salīdzinoši lielākā bērnu daļa. Visgudrākā izvēle kā ievest bērnu mūzikas pasaulē ir spēlēt klavieres. Iemācoties nolasīt notis, bērns iegūst garīgu saikni ar jebkuru melodiju un iegūst harmoniju turpināt mācības. Ir ļoti daudz kvalificētu klavieru skolotāju, tāpēc atrast sava bērna skolotāju nebūs tik grūti.

Ja bērns vēlas apgūt kādu stīgu instrumentu, tad mūzikas eksperti iesaka mācīties vijoli tiem, kas vēl nav sasnieguši sešu gadu vecumu. Lai gan pārējie instrumenti, piemēram, ģitāra, ir sastopama arī nelielā izmērā, tomēr vijole ir visizdevīgākā šajā ziņā un ļaus bērnam vieglāk koncentrēties uz skaņas ražotni. Tāpat arī pūšamie instrumenti prasa atbilstošas elpošanas iemaņas un piemērotas lūpas, kas atvieglotu mācīšanos. Neatkarīgi no mūzikas instrumenta, svarīgi, lai jaunais mūziķis to tur pareizi un viņš jūtas ērti. Gan vijole, gan klavieres ir vislabākie sākuma mūzikas instrumenti, kas palīdzēs saprast pašus pamatus, kā tiek radīta mūzikas skaņa.

Kad bērns ir pārkāpis agrīno mācīšanos stadiju, noteikti būsiet sapratuši, vai viņam labprātāk patiktu spēlēt solo vai kādā kopīgā kolektīvā, kā, piemēram, simfoniskajā orķestrī. Lai gan jebkuru instrumentu var spēlēt kā solo, tā arī kolektīvi, tomēr konkrēti instrumenti ir vislabāk paredzēti vienam vai otram mērķim. Klasiskie instrumenti, piemēram, čells un vijole ir daļa no orķestra, bet bieži vien izceļas arī solo izrādēs. Ja tavs bērns plaukst būt uzmanības centrā, tad varat apsvērt mūzikas instrumentu, kas ļaus viņam visu laiku atrasties centrā. Nekas nedos lielāku iespēju grozīties slavas centrā, ja tiek spēlēts saksofons. Tas ir izcils solo mūzikas instruments, kuru klausās un apbrīno ikviens. Laba iespēja, papildus instrumenta apguvei ir vokālā apmācība. Tāpat kā stīgu instrumenti, arī vokāls ir uzsvērts solo izrādēs un pārliecināts jaunietis izliks visu no sevis, lai tikai tiktu skatuves priekšplānā.

Svarīgi mūzikas instrumenta izvēlē ir vecums, cik gados centīsities pievērst savu atvasi mūzikai. Protams, jo ātrāk sāksi, jo lielāks ieguvums būs visiem. Jau kopš bērnības varat pievērst bērnu muzikālai atmosfērai, piemēram, dziedot mašīnā, spēlējot dažādus ritmus uz katliem un pannām, apmeklējiet muzikālus koncertus. Radiet tādu visi, kas dos pamatus mūzikas veidošanai. Ja vecāki spēlē kādus mūzikas instrumentus, bieži rādiet to bērnam un dižojieties ar savām prasmēm, lai palīdzētu audzināt ziņkāri.

Katram mūzikas instrumentam atšķiras arī fiziskās prasības. Daži instrumenti prasa labi komplektētas spēcīgas plaušas, bet citiem tajā laikā labākais ierocis ir veikli pirksti vai koordinācijas spējas. Tomēr dažreiz tieši tie bērni, kuriem ir kādas koordinācijas problēmas, ātri vien tiek ar tām galā, iemācoties spēlēt tieši tam nepieciešamo mūzikas instrumentu.