Profesionālā ierakstu studija – plusi un mīnusi

Vai esi vēlējies kļūt par slavenu mūziķi? Mājās var ierakstīt savu pirmos singlus, taču kā jau pēc nosaukuma var spriest – profesionālā studijā tas būs daudz iespaidīgāk. Tev nebūs pašam jāveic dziesmu apstrāde, kā tikai jāpiedalās ar savu balsi. Lai pārējā pasaule nevis tikai mājinieki dzirdētu tavus meistardarbus, tos vajag parādīt no vislabākā skata punkta lainaa netistä. Protams, katrā situācijā, vai izvēlēties profesionālo vai mājas ierakstu studiju var būt dažādas izvēles, tāpēc vēlos uzsvērt visus plusus un mīnusus, kas palīdzētu izvēlēties starp galvenajām iespējām.

Profesionālā studija ir uzņēmums ar darbiniekiem, kas ideāli zina savu darbu, kad runa ir par audio ierakstu koriģēšanu. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka profesionālās studijas var atšķirties profesionalitātes līmenī, iekārtu uzstādījumā un izmaksās. Lielākā daļa mākslinieku varētu izvēlēties izmantot profesionālās studijas, jo viņi vēlas, lai skanējums ir patiešām izdevies un klausāms visiem cilvēkiem. Papildus labam ierakstam, par ko pašam nav jāuztraucas, ierakstot savu singlu profesionālā studijā nozīmē plašu pieeju cilvēkiem, kuri var sniegt padomus, zina dažādus trikus un metodes, kā papildināt tavu izpildījumu. Viņi pārzina, kā vislabāk veidot ģitāra solo izpildījumu un daudz citus sīkumus, par kuriem iepriekš, iespējams, nebūtu aizdomājies.

Tās daudzās mirgojošās gaismas! Vēl viens milzīgs ieguvums profesionālajā ierakstu studijā ir iekārtu kvalitāte un daudzums, ko tie piedāvā. Augstākās klases ierakstu studija piedāvā pašas labākās iekārtas, kā, piemēram, profesionāli ierakstu mikrofoni, kompresori, skaņas ierobežotāji, dziesmu efekti un citi. Šīs lietas sniedz lielu atšķirību ieraksta skaņas kvalitātei. Šīs ir tikai skaņas ieraksta ierīces, kuras tiek piedāvātas – papildus tam profesionālās ierakstu studijas piedāvā ģitāras, bungas, klavieres vai sintezatoru, kurus var izmantos gluži par brīvu. Tas ir liels ieguvums, ja nevēlies katru reizi nogādāt savus mūzikas instrumentus uz studiju. Daži no tiem būtu viegli pārnēsājami, bet, ja nepieciešams bungu komplekts vai klavieres, tad tās jau ir palielinātas problēmas. Profesionāli mūzikas instrumenti maksā ļoti dārgi, tāpēc maksājot tikai par studijas izmantošanu, sniedz iespēju tos izmantot neiztērējot lielas naudas summas. Piemēram, iesācējam mūziķim, nav iespējams iegadāties tik dārgus kvalitatīvus mūzikas instrumentus.

Taču, neskatoties uz visiem šiem pozitīvajiem ieguvumiem, ko var piedāvāt ierakstu studija, jāpievērš uzmanība arī galvenajiem trūkumiem. Lielākais mīnuss šīm studijām ir to izmantošana slaiks kulutusluotto. Kā sacītu “Laiks ir nauda”, perfekti izskaidrotu situāciju. Ierakstu studija tiek izmantota par stundu likmēm, kas nozīmē, ka perfekta ieraksta veikšanai ir nepieciešamas vairākas stundas. Paredzētais laiks tiek izmantots labāko efektu piemeklēšanā, iedziedāšanā, fona mūzikas ierakstīšanā. Lielākā daļa mākslinieku strādā ar saspringtu budžetu, tāpēc naudas ekonomēšanas dēļ, netiek tērēts laiks priekš jaunām idejām, bet gan vienkārši, lai iedziedātu dziesmu. Gala rezultātā būsi ielicis savu budžetu pie ļoti dārgas dziesmas, bet, ja tas viss neatmaksāsies kā gribēsi un klausītāji neiemīļos tavu singlu, būsi izlietojis nevērtīgi savus līdzekļus.

Dažkārt par mīnusu arī var uzskatīt pašu ideju piedāvāšana no ierakstu studijas puses. Protams, viņi ir profesionāli un zina, ko dara, taču, pārveidojot tavu dziesmu, tā vairs nav oriģināla. Tu nevari to nosaukt par pilnīgi unikālu savu izgudrojumu, ja to ir pārveidojuši vēl neskaitāmi cilvēki, kā viņi uzskata pareizāk. Ja esi stundām ilgi pavadījis mājā spēlējot ģitāru un izveidojot savu skaņdarbu, un aizej uz ierakstu studiju, kur tavas domas un idejas tiek noraidītas, tā vietā piedāvājot pavisam ko citu, vari būt diezgan sarūgtināts koroton pikavippi.